9T06031A4221CAHFT
Mfr.Part #
9T06031A4221CAHFT
Description
RES SMD 4.22K OHM 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
2
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Width :
800μm
Resistance :
4.22kOhms
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
9T06031A4221CAHFT
YAGEO 9T06031A4221CAHFT
RT Series, Thin Film, 4.22kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C