9T06031A3921CAHFT
Mfr.Part #
9T06031A3921CAHFT
Description
RES SMD 3.92K OHM 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Case Code (Metric) :
Resistance :
3.92kOhm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
9T06031A3921CAHFT
YAGEO 9T06031A3921CAHFT
RT Series, Thin Film, 3.92kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C