9T06031A36R0BAHFT
Mfr.Part #
9T06031A36R0BAHFT
Description
RES SMD 36 OHM 0.1% 1/10W 0603
0603 (1608 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
75V
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Published :
Pbfree Code :
No
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e0
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
36Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
9T06031A36R0BAHFT
YAGEO 9T06031A36R0BAHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 36Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C