9T06031A3602DAHFT
Mfr.Part #
9T06031A3602DAHFT
Description
RES SMD 36K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Resistance :
36kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
800μm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
9T06031A3602DAHFT
YAGEO 9T06031A3602DAHFT
RT Series, Thin Film, 36kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C