9T06031A3401BBHFT
Mfr.Part #
9T06031A3401BBHFT
Description
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.4kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W