9T06031A3301CAHFT
Mfr.Part #
9T06031A3301CAHFT
Description
RES SMD 3.3KOHM 0.25% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
Power Rating :
100mW
Series :
RT
Width :
800μm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
3.3kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
9T06031A3301CAHFT
YAGEO 9T06031A3301CAHFT
RT Series, Thin Film, 3.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C