9T06031A32R4CAHFT
Mfr.Part #
9T06031A32R4CAHFT
Description
RES SMD 32.4OHM 0.25% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Resistance :
32.4Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
800μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
9T06031A32R4CAHFT
YAGEO 9T06031A32R4CAHFT
RT Series, Thin Film, 32.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C