9T06031A3162BAHFT
Mfr.Part #
9T06031A3162BAHFT
Description
RES SMD 31.6KOHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
31.6kOhm
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e0
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated DC :
75V
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
No
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Datasheets
9T06031A3162BAHFT
YAGEO 9T06031A3162BAHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 31.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C