9T06031A3161DAHFT
Mfr.Part #
9T06031A3161DAHFT
Description
RES SMD 3.16KOHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
800μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package :
Composition :
Thin Film
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
3.16kOhms
Datasheets
9T06031A3161DAHFT
YAGEO 9T06031A3161DAHFT
RT Series, Thin Film, 3.16kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C