9T06031A30R0DAHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T06031A30R0DAHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 30 OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated DC :
75V
Width :
800μm
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
100mW
Resistance :
30Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RT
Height :
450μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
9T06031A30R0DAHFT
YAGEO 9T06031A30R0DAHFT
RT Series, Thin Film, 30Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C