9T06031A30R0CBHFT
Mfr.Part #
9T06031A30R0CBHFT
Description
RES SMD 30 OHM 0.25% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Power Rating :
100mW
Series :
RT
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
800μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
30Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T06031A30R0CBHFT
YAGEO 9T06031A30R0CBHFT
RT Series, Thin Film, 30Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C