9T06031A2871DAHFT
Mfr.Part #
9T06031A2871DAHFT
Description
RES SMD 2.87KOHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
800μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
2.87kOhms
Length :
1.6mm
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
9T06031A2871DAHFT
YAGEO 9T06031A2871DAHFT
RT Series, Thin Film, 2.87kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C