9T06031A2673CBHFT
Mfr.Part #
9T06031A2673CBHFT
Description
RES SMD 267KOHM 0.25% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
267kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Published :
Length :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Width :
800μm
Datasheets
9T06031A2673CBHFT
YAGEO 9T06031A2673CBHFT
RT Series, Thin Film, 267kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C