9T06031A2670DBHFT
Mfr.Part #
9T06031A2670DBHFT
Description
RES SMD 267 OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
267Ohms
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Length :
1.6mm
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
9T06031A2670DBHFT
YAGEO 9T06031A2670DBHFT
RT Series, Thin Film, 267Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C