9T06031A2613CBHFT
Mfr.Part #
9T06031A2613CBHFT
Description
RES SMD 261KOHM 0.25% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
800μm
Resistance :
261kOhms
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
450μm
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
75V
Datasheets
9T06031A2613CBHFT
YAGEO 9T06031A2613CBHFT
RT Series, Thin Film, 261kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C