9T06031A25R5DAHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T06031A25R5DAHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 25.5 OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
25.5Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Composition :
Thin Film
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
9T06031A25R5DAHFT
YAGEO 9T06031A25R5DAHFT
RT Series, Thin Film, 25.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C