9T06031A24R3BBHFT
Mfr.Part #
9T06031A24R3BBHFT
Description
RES SMD 24.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
24.3Ohm
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e0
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
9T06031A24R3BBHFT
YAGEO 9T06031A24R3BBHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 24.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C