9T06031A24R0BAHFT
Mfr.Part #
9T06031A24R0BAHFT
Description
RES SMD 24 OHM 0.1% 1/10W 0603
RT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
24Ohm
JESD-609 Code :
e0
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
9T06031A24R0BAHFT
YAGEO 9T06031A24R0BAHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 24Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C