9T06031A2433FBHFT
Mfr.Part #
9T06031A2433FBHFT
Description
RES SMD 243K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Pbfree Code :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Resistance :
243kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
75V
RT
Working Voltage :
50V
Thin Film
Packing Method :
Tape, Paper
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Non-RoHS Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T06031A2433FBHFT
YAGEO 9T06031A2433FBHFT
FIXED RESISTOR RT Series, Thin Film, 243kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C