9T06031A2372BAHFT
Mfr.Part #
9T06031A2372BAHFT
Description
RES SMD 23.7KOHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Published :
Power Rating :
100mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
75V
JESD-609 Code :
e0
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
23.7kOhm
RT
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
No
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
9T06031A2372BAHFT
YAGEO 9T06031A2372BAHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 23.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C