9T06031A2322BAHFT
Mfr.Part #
9T06031A2322BAHFT
Description
RES SMD 23.2KOHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Pbfree Code :
No
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
23.2kOhm
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
100mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
9T06031A2322BAHFT
YAGEO 9T06031A2322BAHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 23.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C