9T06031A22R1CBHFT
Mfr.Part #
9T06031A22R1CBHFT
Description
RES SMD 22.1OHM 0.25% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
22.1Ohm
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
9T06031A22R1CBHFT
YAGEO 9T06031A22R1CBHFT
RT Series, Thin Film, 22.1Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C