9T06031A2211CBHFT
Mfr.Part #
9T06031A2211CBHFT
Description
RES SMD 2.21K OHM 1/10W 0603
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.21kOhms
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Width :
800μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T06031A2211CBHFT
YAGEO 9T06031A2211CBHFT
RT Series, Thin Film, 2.21kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C