9T06031A2200FBHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T06031A2200FBHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 220 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
Chip
Pbfree Code :
No
Working Voltage :
50V
Voltage - Rated DC :
75V
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
Tape, Paper
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
RT
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
220Ohm
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
9T06031A2200FBHFT
YAGEO 9T06031A2200FBHFT
FIXED RESISTOR RT Series, Thin Film, 220Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C