9T06031A2152BBHFT
- Mfr.Part #
- 9T06031A2152BBHFT
- Manufacturer
- YAGEO
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Datasheet
- Download
- Description
- RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
- Manufacturer :
- YAGEO
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Surface Mount :
- yes
- Number of Terminations :
- 2
- Size / Dimension :
- 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
- Resistor Type :
- FIXED RESISTOR
- Terminal Shape :
- WRAPAROUND
- Operating Temperature :
- -55°C~155°C
- Voltage - Rated DC :
- 75V
- Power Rating :
- 100mW
- ECCN Code :
- EAR99
- Power (Watts) :
- 0.1W 1/10W
- Rated Power Dissipation (P) :
- 0.1W
- Tolerance :
- ±0.1%
- RoHS Status :
- Non-RoHS Compliant
- Packing Method :
- TR, Paper, 7 Inch
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Terminal Finish :
- Tin/Lead (Sn/Pb)
- Packaging :
- Tape and Reel (TR)
- Case Code (Metric) :
- 0603
- Additional Feature :
- HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
- Composition :
- Thin Film
- Mounting Feature :
- Surface Mount
- Pbfree Code :
- No
- Series :
- RT
- Height :
- 450μm
- Height Seated (Max) :
- 0.022 0.55mm
- Lead Free :
- Contains Lead
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- JESD-609 Code :
- e0
- Published :
- 2002
- Resistance :
- 21.5kOhm
- Datasheets
- 9T06031A2152BBHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 21.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C