9T06031A2100BAHFT
Mfr.Part #
9T06031A2100BAHFT
Description
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RT
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e0
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Pbfree Code :
No
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
210Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
9T06031A2100BAHFT
YAGEO 9T06031A2100BAHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 210Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C