9T06031A2053FBHFT
Mfr.Part #
9T06031A2053FBHFT
Description
RES SMD 205K OHM 1% 1/10W 0603
Contains Lead
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
205kOhm
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
50V
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
75V
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Packing Method :
Tape, Paper
Datasheets
9T06031A2053FBHFT
YAGEO 9T06031A2053FBHFT
FIXED RESISTOR RT Series, Thin Film, 205kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C