9T06031A1963FBHFT
Mfr.Part #
9T06031A1963FBHFT
Description
RES SMD 196K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
75V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
50V
Packing Method :
Tape, Paper
Power Rating :
100mW
Height :
450μm
Pbfree Code :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
196kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C