9T06031A1961CBHFT
Mfr.Part #
9T06031A1961CBHFT
Description
RES SMD 1.96K OHM 1/10W 0603
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
800μm
Resistance :
1.96kOhms
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Non-RoHS Compliant
Length :
1.6mm
Supplier Device Package :
Datasheets
9T06031A1961CBHFT
YAGEO 9T06031A1961CBHFT
RT Series, Thin Film, 1.96kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C