9T06031A1913FBHFT
Mfr.Part #
9T06031A1913FBHFT
Description
RES SMD 191K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
Tape, Paper
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Composition :
Thin Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
No
Resistance :
191kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
75V
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
50V
450μm
Construction :
Chip
Case Code (Metric) :
Datasheets
9T06031A1913FBHFT
YAGEO 9T06031A1913FBHFT
FIXED RESISTOR RT Series, Thin Film, 191kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C