9T06031A1802DAHFT
Mfr.Part #
9T06031A1802DAHFT
Description
RES SMD 18K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
18kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Series :
RT
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
9T06031A1802DAHFT
YAGEO 9T06031A1802DAHFT
RT Series, Thin Film, 18kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C