9T06031A1800DBHFT
Mfr.Part #
9T06031A1800DBHFT
Description
RES SMD 180 OHM 0.5% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Width :
800μm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
180Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
9T06031A1800DBHFT
YAGEO 9T06031A1800DBHFT
RT Series, Thin Film, 180Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C