9T06031A17R8DBHFT
Mfr.Part #
9T06031A17R8DBHFT
Description
RES SMD 17.8 OHM 0.5% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Tolerance :
±0.5%
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
17.8Ohms
Power Rating :
100mW
Published :
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Width :
800μm
Datasheets
9T06031A17R8DBHFT
YAGEO 9T06031A17R8DBHFT
RT Series, Thin Film, 17.8Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C