9T06031A17R4CBHFT
Mfr.Part #
9T06031A17R4CBHFT
Description
RES SMD 17.4OHM 0.25% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
17.4Ohms
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
75V
Width :
800μm
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
9T06031A17R4CBHFT
YAGEO 9T06031A17R4CBHFT
RT Series, Thin Film, 17.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C