9T06031A16R9CBHFT
Mfr.Part #
9T06031A16R9CBHFT
Description
RES SMD 16.9OHM 0.25% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
800μm
Length :
1.6mm
Resistance :
16.9Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
9T06031A16R9CBHFT
YAGEO 9T06031A16R9CBHFT
RT Series, Thin Film, 16.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C