9T06031A1693DBHFT
Mfr.Part #
9T06031A1693DBHFT
Description
RES SMD 169K OHM 0.5% 1/10W 0603
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
169kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Datasheets
9T06031A1693DBHFT
YAGEO 9T06031A1693DBHFT
RT Series, Thin Film, 169kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C