9T06031A1582BAHFT
Mfr.Part #
9T06031A1582BAHFT
Description
RES SMD 15.8KOHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Pbfree Code :
No
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Series :
RT
JESD-609 Code :
e0
Surface Mount :
yes
Resistance :
15.8kOhm
Voltage - Rated DC :
75V
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
9T06031A1582BAHFT
YAGEO 9T06031A1582BAHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 15.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C