9T06031A1581CAHFT
Mfr.Part #
9T06031A1581CAHFT
Description
RES SMD 1.58K OHM 1/10W 0603
Resistance :
1.58kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
75V
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
9T06031A1581CAHFT
YAGEO 9T06031A1581CAHFT
RT Series, Thin Film, 1.58kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C