9T06031A1401CBHFT
Mfr.Part #
9T06031A1401CBHFT
Description
RES SMD 1.4KOHM 0.25% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.4kOhms
Length :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
9T06031A1401CBHFT
YAGEO 9T06031A1401CBHFT
RT Series, Thin Film, 1.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C