9T06031A12R7BAHFT
Mfr.Part #
9T06031A12R7BAHFT
Description
RES SMD 12.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
12.7Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e0
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Power Rating :
100mW
Series :
RT
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
75V
Datasheets
9T06031A12R7BAHFT
YAGEO 9T06031A12R7BAHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 12.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C