9T06031A12R0BAHFT
Mfr.Part #
9T06031A12R0BAHFT
Description
RES SMD 12 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
75V
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
12Ohm
Power Rating :
100mW