9T06031A1241CBHFT
Mfr.Part #
9T06031A1241CBHFT
Description
RES SMD 1.24K OHM 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Published :
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RT
Width :
800μm
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
1.24kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Length :
1.6mm
Datasheets
9T06031A1241CBHFT
YAGEO 9T06031A1241CBHFT
RT Series, Thin Film, 1.24kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C