9T06031A1212BAHFT
Mfr.Part #
9T06031A1212BAHFT
Description
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Published :
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
450μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
100mW
RT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
12.1kOhm
Datasheets
9T06031A1212BAHFT
YAGEO 9T06031A1212BAHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 12.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C