9T06031A1211CBHFT
Mfr.Part #
9T06031A1211CBHFT
Description
RES SMD 1.21K OHM 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Width :
800μm
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Resistance :
1.21kOhms
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
9T06031A1211CBHFT
YAGEO 9T06031A1211CBHFT
RT Series, Thin Film, 1.21kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C