9T06031A1202CAHFT
Mfr.Part #
9T06031A1202CAHFT
Description
RES SMD 12K OHM 0.25% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
800μm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
12kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
9T06031A1202CAHFT
YAGEO 9T06031A1202CAHFT
RT Series, Thin Film, 12kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C