9T06031A1103BAHFT
Mfr.Part #
9T06031A1103BAHFT
Description
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Surface Mount :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated DC :
75V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
110kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Power Rating :
100mW