9T06031A1053DBHFT
Mfr.Part #
9T06031A1053DBHFT
Description
RES SMD 105K OHM 0.5% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RT
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
105kOhms
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
0603 (1608 Metric)
Width :
800μm
Datasheets
9T06031A1053DBHFT
YAGEO 9T06031A1053DBHFT
RT Series, Thin Film, 105kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C