9T06031A1052FBHFT
Mfr.Part #
9T06031A1052FBHFT
Description
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Construction :
Chip
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
10.5kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Working Voltage :
50V
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
Tape, Paper
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
No
Published :
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
9T06031A1052FBHFT
YAGEO 9T06031A1052FBHFT
FIXED RESISTOR RT Series, Thin Film, 10.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C