9T06031A1022FBHFT
Mfr.Part #
9T06031A1022FBHFT
Description
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
10.2kOhm
Power Rating :
100mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Thin Film
Construction :
Chip
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
Tape, Paper
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T06031A1022FBHFT
YAGEO 9T06031A1022FBHFT
FIXED RESISTOR RT Series, Thin Film, 10.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C