9HT10-32.768KDZC-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9HT10-32.768KDZC-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Operating Frequency :
0.032768MHz
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Drive Level :
0.5 μW
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Load Capacitance :
9pF
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Height :
838.2μm
Package / Case :
2-SMD, No Lead
REACH SVHC :
No SVHC
JESD-609 Code :
e4
Additional Feature :
TR
Frequency :
32.768kHz
Depth :
1.5mm
Height Seated (Max) :
0.033 0.85mm
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Number of Pins :
2
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70kOhm
Series :
9HT10
Factory Lead Time :
41 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Tolerance :
±20ppm
Size / Dimension :
0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
Tolerance :
0.002%